Deva Ulu Camii Kur’an Kursu

Kocaeli Çayırova’da vakfımız tarafından yaptırılan Deva Ulu Camii bünyesinde bulunan Kur’an Kursumuzda orta okul çağındaki gençlerimize hafızlık eğitimi verilmektedir. Kursumuzun yakınındaki Şekerpınar İmam Hatip  Orta Okuluna da devam eden öğrencilerimiz okulla birlikte, sene kaybetmeden hafızlıklarını tamamlamaktadırlar.

Kursumuza başvuran öğrencilerimiz 5. yada 6. sınıflarda okulla birlikte hazırlık sınıfına devam ederek Kur’an-ı Kerim okuyuşlarını güzelleştiriyor / hızlandırıyorlar. Hazırlık döneminde ilgi ve yeteneği olan öğrenciler aynı yıl hafızlık çalışmasına başlatılıyor.

İkinci yıl resmi olarak (sonraki yıl sene kaybetmeden bir üst sınıftan başlamak üzere) okul kayıtları donduruluyor. Yıl boyunca hafızlık çalışması yaparak hafızlıklarını tamamlıyorlar. Hafızlıklarını tamamlayan gençlerimiz müteakip yıl okullarına (sene kaybetmeden) devam ediyorlar.

Kursumuz hafızlık öğretiminin yanında gençlerimizin duyuşsal / duygu ve devinsel / bedensel gelişimlerini  desteklemek amacıyla  değerler eğitimi, izcilik, musiki, bilgisayar, sportif ve sosyal çalışmalar da yürütmektedir.

Bilgi ve ön kayıt için: 0538 813 50 56

                                  Kursumuz instagram sayfası için lütfen tıklayınız                                            

kk-afiş