Düzenli Yardım Programı

Dayanışma ve Eğitim (DEVA) Vakfı  olarak a ihtiyaç sahibi muhacir kardeşlerimize de gücümüz nispetinde destek vermekteyiz.

Muhacir kardeşlerimize yönelik yardımlarımız şöyle sıralanabilir:

  1. ALIŞ-VERİŞ ÇEKLERİ: Vakfımıza yapılan yardım başvuruları sosyal inceleme ekibimiz tarafından yerinde tespit yapılarak ailelerin ihtiyaçlılık düzeyleri belirlenmektedir. Bu tespitler neticesinde ailelere aylık olarak ihtiyaçları nispetinde alış veriş çekleri verilmektedir.
  2. NAKDİ YARDIMLAR:  Sosyal inceleme ekibimiz tarafından özel durumları sebebiyle nakit desteğine ihtiyaç duyduğu tespit edilen ailelere nakit yardım yapılmaktadır.
  3. SAĞLIK DESTEĞİ: Dil bilmemesi, ulaşım sorunu yaşaması, sağlık giderlerini karşılayamaması gibi sebeplerle sağlık hizmetinden faydalanamayan muhacir kardeşlerimize yardımcı olunmaktadır. Bu alanda ulaşım ve tercüman desteği verilmekte, operasyonları maddi destek gerektiren kardeşlerimize destek sağlanmaktadır.
  4. TÜRKÇE KURSLARI: Dil bilmemesi sebebiyle zorluk yaşayan kardeşlerimize (bayan, erkek, çocuk/genç gruplarında) Türkçe eğitimleri verilmektedir

 

.   

Aile Yardımları

Çeşitli yollarla vakfımıza ulaşan yardım talepleri “Deva Vakfı Sosyal İnceleme Ekibi” tarafından yerinde incelenerek değerlendirilmektedir. İnceleme sonucunda başvurusu yapılan ailenin ihtiyaçlılık durumuna göre ayni / nakdi yardımda bulunulmaktadır.